dane strukturalne

Przewodnik dla początkujących dla danych strukturalnych dla SEO

https://moz.com/blog/structured-data-for-seo-1

https://moz.com/blog/structured-data-for-seo-2

Część 1: Przegląd danych strukturalnych dla SEO

Firmy SEO od kilku lat mówią o strukturalnych danych – od Google, Bing, Yahoo! a Yandex spotkał się w 2011 roku, aby utworzyć znormalizowaną listę atrybutów i podmiotów, które wszystkie one wyraziły zgodę na wsparcie i które stały się znane jako Schema.org. Istnieje jednak wiele zamieszania wokół danych strukturalnych, co to jest, i jak i kiedy wprowadzić w życie strukturyzowane dane do celów SEO. W rzeczywistości badanie przeprowadzone w zeszłym roku przez Bing wykazało, że tylko 17% marketingowców używa (lub planuje użyć) znaczników danych strukturalnych Schema.org .

W tej dwuczęściowej serii dowiesz się podstaw danych strukturalnych: po pierwsze porozmawiamy o tym, co to jest i jak to odnosi się do SEO (część 1), a następnie zajmiemy się prostym procesem identyfikowanie uporządkowanych danych i wdrażanie danych strukturalnych we własnej witrynie(część 2).

Co to jest “strukturalne dane”?

“Dane strukturalne” w ogólnym pojęciu odnosi się po prostu do danych, które są organizowane (tzn. Biorąc pod uwagę “strukturę”). Jeśli na przykład masz kilka rozproszonych notatek Post-It z wiadomościami telefonicznymi dotyczącymi spotkań, dat, godzin, osób itp. I uporządkuj je w tabeli z etykietowanymi wierszami i kolumnami dla każdego typu informacji, dane.

Przykład danych niestrukturalnych

Post-It 1: “John zadzwonił, potwierdzając 3pm na Wed w kawiarni”

Post-It 2: “Nie zapomnij o swoim 10-miesięcznym spotkaniu w biurze Maryi w piątek”

Przykład danych strukturalnych

Spotkanie z Data Czas Lokalizacja
Jan środa 15:00 Kawiarnia
Mary piątek 10 rano Gabinet

Dane strukturalne mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów, np. Za pomocą znaczników Open Graph w celu określenia tytułu i opisu serwisu Facebook lub używania zapytania SQL do relacyjnej bazy danych. W kontekście SEO “dane strukturyzowane” zazwyczaj dotyczą wprowadzania niektórych typów znaczników na stronie internetowej, aby zapewnić dodatkowy szczegół wokół zawartości strony. Ten znacznik zwiększa zrozumienie tej zawartości przez wyszukiwarki, co może pomóc w znaczeniu trafności, a także umożliwia korzystanie z serwisu dzięki udoskonalonym wynikom w plikach SERP (fragmenty rozszerzone, bogate karty, karuzele, pola wiedzy itp.). Ponieważ tego typu znaczniki muszą być analizowane i rozumiane konsekwentnie przez wyszukiwarki, jak i przez ludzi, istnieją standardowe implementacje (znane jako formaty i / lub składni) I klasyfikacji pojęć, związków i warunków (znane jako słowników ), które powinny być stosowane.

Są trzy składnie, które zazwyczaj wyszukują silniki wyszukiwawcze (Microdata, JSON-LD i mikroformaty) oraz dwa popularne słowniki, które można używać z tymi składniami: Schema.org i Microformats.org. Schema.org może być użyty z składnią Microdata i JSON-LD, podczas gdy składnia i słownictwo z mikroformatami są ze sobą połączone. Jeśli czytasz ten temat, możesz też zobaczyć odniesienia do RDFa, która jest inną składnią.

* To wszystko jest dość mylące, więc jeśli czujesz się mniej niż krystalicznie czysty teraz, możesz chcieć sprawdzić ten świetny słownik oszukiwać arkusz od Aaron Bradley.


Kiedy mówimy o danych strukturalnych dla SEO, zazwyczaj mówimy o określonym słowniku“Schema.org”. Schema.org jest najczęściej stosowanym podejściem do znaczników danych strukturalnych dla celów SEO. To nie jedyna jednak. Niektóre witryny internetowe korzystają z słownictwa Microformats.org, najczęściej do oznaczania recenzji produktów ( znaczników h-review) lub określania lokalizacji fizycznej ( znaczniki kart h ).

In addition to being able to use different vocabularies to mark up your site, you can also implement this markup in different ways using syntaxes. For Schema.org vocabulary, the best ways to add markup to your site are either through using the Microdata format, or JSON-LD. With Microdata markup, your structured data is integrated within the main HTML of the page, whereas JSON-LD uses a Javascript object to insert all of your markup into the head of the page, which is often a cleaner, simpler implementation from a development perspective.

The Microdata approach was originally the recommended one for SEO purposes, but Google’s JSON-LD support has improved in the past few years and now it is their recommended approach when possible. Note, however, that Bing does not currently support JSON-LD (although hopefully this may be changing soon).

How does structured data support SEO?

Google, Bing, and other search engines encourage webmasters to use structured data, and incentivize that usage by providing benefits to websites with structured data correctly implemented.

Some of these benefits include search result enhancements and content-specific features, such as:

 • Rich search results: Includes styling, images, and other visual enhancements
 • Bogate karty : odmiana bogatych wyników wyszukiwania, podobnych do fragmentów rozszerzonych i przeznaczonych dla użytkowników mobilnych
 • Wzbogacone wyniki wyszukiwania: zawiera funkcje interaktywne lub wciągające
 • Wykres wiedzy: informacje o jednostce, takiej jak marka
 • Breadcrumbs: Breadcrumbs w wynikach wyszukiwania
 • Karuzele: kolekcja wielu bogatych wyników w stylu karuzeli
 • Bogate efekty dla AMP: aby Twoje AMP (przyspieszone strony mobilne) pojawiły się w karuzelach i bogatych wynikach, musisz uwzględnić dane strukturalne

These enhanced search results can also improve your click-through rate (CTR) and drive additional traffic, because they are more visually appealing and provide additional information to searchers. And improved CTR can also indirectly improve your rankings, as a user behavior signal.

Implementing structured data on your site is also a way to prepare for the future of search, as Google in particular continues to move in the direction of hyper-personalization and solving problems and answering questions directly. Tom Anthony gave a presentation about this topic not too long ago, titled Five Emerging Trends in Search.

Common uses for structured data

Część 2 tej serii zawiera szczegółowe informacje na temat konkretnych danych dotyczących strukturyzowanych danych i sposobów ich implementacji. Istnieją jednak pewne powszechne wykorzystanie danych strukturalnych, które prawie każda strona internetowa lub marka mogą korzystać z:

Wykres wiedzy

Jeśli masz własną firmę lub firmę, możesz edytować informacje pojawiające się po prawej stronie SERP w poszukiwaniu markowych wyszukiwań. Google wykorzystuje uporządkowane dane do wypełnienia pola Wykres wiedzy.

Fragmenty rozszerzone i bogate karty

Najczęściej używane znaczniki umożliwiają dodatkowy kontekst dla:

 • Artykuły
 • Przepisy
 • Produkty
 • Oceny odsłon i recenzje produktów
 • Filmy

Korzystanie z tego znacznika pozwala na wyświetlenie witryny w plikach SERP jako bogatych fragmentów lub bogatych kart:

Bogate przykłady kart Google dla “Recipe”

Jeśli Twoja witryna zawiera kilka elementów, które pasują do zapytania, możesz także uzyskać wynik “karuzela hosta”, taki jak “przepisy kulinarne”:

Źródło obrazu

Oprócz tych typów znaczników treści Google obecnie eksperymentuje z “znacznikiem akcji”, który umożliwia użytkownikom podejmowanie działań bezpośrednio z SERP, na przykład umówienie się na spotkanie lub oglądanie filmu. Jeśli jest to istotne dla Twojej firmy, możesz wyrazić zainteresowanie uczestnictwem .

AMP (przyspieszone strony mobilne)

Jeśli Twoja witryna korzysta z AMP ( Przyspieszone strony mobilne ), upewnij się, że masz włączone znaczniki danych strukturalnych na stronach regularnych i AMP. Pozwoli to na wyświetlanie stron AMP w bogatych wynikach, włącznie z karuzelami Top Stories i karuzelami.

Karty społeczne

Choć Open Graph, karty Twitter i inne znaczniki specyficzne dla społeczności społecznych nie mogą mieć znacznego wpływu na czystą perspektywę SEO, to ta marka jest widoczna dla wyszukiwarek, a Bing zauważa, że ich wyszukiwarka może zrozumieć adnotacje na poziomie strony Open Graph(chociaż w tej chwili wykorzystują tylko te dane do udoskonalenia wzroku dla określonej garstki wydawców).

Jeśli korzystasz z dowolnych sieci społecznościowych do celów marketingowych lub po prostu chcesz, aby Twoje materiały wyglądały dobrze, gdy są udostępniane w serwisach społecznościowych, upewnij się, że poprawnie zastosujesz znaczniki społeczne i sprawdzaj poprawność za pomocą odpowiednich narzędzi testowania różnych platform:

AdWords

Możesz umieścić w reklamach AdWords ustrukturyzowane dane, korzystając z udoskonalonych fragmentów fragmentów . UmożliwiajĘ … one dodanie dodatkowych informacji w tekście reklamy, aby pomóc ludziom zrozumieć dodatkowe informacje o Twoich produktach lub usługach, a także można poprawić skuteczność kliknię cia (CTR) w reklamach.

Marketing poczty elektronicznej

Jeśli masz Gmaila, możesz otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem lotu i zobaczyć na górze pole informacyjne u góry przedstawiające szczegóły lotu lub zobaczyć podobne pole informacyjne dla ostatniego zamówienia w Amazonii. Jest to możliwe dzięki uporządkowanemu znacznikowi danych dla wiadomości e-mail. Skrzynka odbiorcza Google i Gmail obsługują zarówno znaczniki JSON-LD, jak i Microdata dotyczące wiadomości o różnych typach zamówień, faktur i rezerwacji.

3 wspólne mity o strukturalnych danych i SEO

Mit nr 1: Wdrażanie danych strukturalnych oznacza, że ​​na pewno dostanę fragmenty rozszerzone.

Chociaż użycie znaczników danych strukturalnych jest konieczne, aby kwalifikować się do wzbogacania fragmentów i bogatych kart, nie ma gwarancji, że po prostu dodanie znaczników danych strukturalnych do witryny spowoduje natychmiastowe rozszerzenie fragmentów lub kart. Czasami może się w ogóle nie pojawić lub może się wydawać niespójne. To niekoniecznie oznacza, że ​​zrobiłeś coś złego.

Mit nr 2: Dane strukturalne są sygnałem rankingowym.

Korzystanie z danych strukturalnych poprawnie może pomóc wyszukiwarce lepiej zrozumieć treść Twojej treści, a tym samym przyczynić się do silniejszego sygnału trafności. Ponadto badania wykazały, że fragmenty rozszerzone mogą poprawić współczynnik klikalności (CTR), co może prowadzić do lepszych rankingów pośrednio. Jednakże użycie danych o strukturalnych znacznikach nie jest bezpośrednim sygnałem rankingowym.

Mit nr 3: Google może to zrozumieć bez dodatkowych prac.

Sometimes it’s tempting to skip extra steps, like implementing structured data, since we know that Google is getting smarter at figuring things out and understanding content without much help. But this is a short-sighted view. Yes, Google and other search engines can understand and figure out some of this stuff on their own, but if you want them to be able to understand a specific thing about your content, you should use the correct markup. Not only will it help in the short term with the things the algorithms aren’t so good at understanding, it also ensures that your site itself is well structured and that your content serves a clear purpose. Also, Google won’t give you certain features without correct implementation, which could be costing you on a large scale over time, especially if you’re in a competitive niche. Apart from anything else, studies have shown that rich snippets może poprawić CTR w dowolnym miejscu od 5% -30% .

Dodatkowe zasoby

części 2 tej serii dwóch części zajmiemy się praktyczną stroną implementacji danych strukturalnych: jak faktycznie identyfikować uporządkowane możliwości danych w Twojej witrynie, a także poprawnie wdrożyć i przetestować poprawne znaczniki.

Ale na razie oto niektóre zasoby, które pomogą Ci rozpocząć:

Tymczasem chciałabym usłyszeć od Ciebie: Czy zaimplementowałeś ustrukturyzowane znaczniki danych w witrynie? Podziel swoje wyniki w komentarzach!

Informacje o bridget.randolph –

Bridget Randolph jest konsultantem ds. Marketingu i marketingu. Niedawno podjął skok do świata niezależnego po 4 latach życia agencji w Distilled, a krótki wewnętrzny impuls z Hearst Digital Media. Szczególnie cieszy się poznawaniem technologii mobilnych, social media i optymalizacji konwersji. Bridget jest także zainteresowana tym, jak różne typy organizacji wdrażają strategię cyfrową, zwłaszcza markę sztuki i wydawnictwa.

 

Część 2: Jak wdrożyć zorganizowane dane dla SEO

Witamy w części 2 poradnika początkującego użytkownika dotyczące danych strukturalnych: jak wdrożyć dane strukturalne dla SEO . W części 1 skoncentrowaliśmy się na zdobyciu na wysokim szczeblu wiedzy na temat danych strukturalnych i sposobu ich wykorzystania do wspierania działań związanych z SEO.

(Jeśli przegapiłeś część 1, możesz ją sprawdzić tutaj ).

W części 2 omówimy kroki w celu identyfikacji możliwości i wdrożenia danych strukturalnych dla SEO w witrynie. Ponieważ jest to wstępny przewodnik, skupię się na najbardziej podstawowych typach znaczników, które można dodać i najczęstszych przypadkach użycia oraz dostarczając dodatkowych zasobów szczegółowych informacji na temat bardziej technicznego aspektu implementacji.

Czy dane strukturalne są odpowiednie dla Ciebie?

Ogólnie rzecz biorąc, wdrażanie danych strukturalnych dla SEO jest warte dla większości ludzi. Wymaga to jednak pewnego poziomu wysiłku i zasobów, a może zadawać sobie pytanie, czy jest to priorytetowe.

Oto kilka oznak, że warto poświęcić czas na uporządkowanie danych strukturalnych dla SEO:

 • Wyszukiwarka jest kluczowym kanałem prowadzącym do zwiększenia wartości dla Twojej firmy
 • Niedawno przeszukiwałeś witrynę pod kątem podstawowych kwestii optymalizacji i wiesz, że osiągnięto konkurencyjną linię bazową przy użyciu kierowania na słowa kluczowe, profilu wstecznego, struktury witryny i ustawień technicznych
 • Jesteś w konkurencyjnym pionie i potrzebujesz swoich wyników do wyróżnienia w SERPach
 • Chcesz używać AMP (Przyspieszone strony mobilne), aby pokazać się w obszernych obszarach SERP, w tym karuzeli
 • Masz dużo treści w stylu artykułów dotyczących zasad kluczowych wyrazów (np. 10 przepisów z kurczaka) i chcesz wyświetlić wiele wyników dla tych haseł w SERP
 • Ranking jest dość dobry (pozycja 15 lub wyższa) już dla haseł o znacznej pojemności wyszukiwania (5000-50 000 wyszukiwań miesięcznie) *
 • Masz stałe zasoby deweloperskie z dostępnością personelu i mogą realizować z minimalnym nakładem czasu i inwestycji finansowych
 • Jesteś jednym z następujących pionów: e-commerce, wydawnictwo, produkty edukacyjne, wydarzenia / sprzedaż biletów, produkcja kreatywna, recenzje TV / filmów / książek, oferty pracy, lokalna firma

* To, co uważa się za znaczącą wielkość może różnić się w zależności od tego, jak rynek jest niszowy.

Jeśli powiedziałeś tak do któregokolwiek z tych oświadczeń, wprowadzenie danych strukturalnych jest szczególnie istotne dla Ciebie! Jeśli te kryteria nie mają obecnie zastosowania do Ciebie, oczywiście możesz nadal postępować; możesz mieć wspaniałe wyniki. Powyższe są tylko kilkoma najczęstszymi wskaźnikami, że warto inwestować.

Wdrażanie zorganizowanych danych w witrynie

W tym przewodniku będziemy patrzeć wyłącznie na możliwości implementacji znaczników Schema.org, ponieważ jest to najbardziej obszerny słownik dla naszych celów. Ponadto, ponieważ został opracowany przez same firmy wyszukiwarki, jest zgodny z tym, co teraz wspierają i powinny nadal być najbardziej wspieranymi frameworkami.

Jak zorganizowane są dane Schema.org?

Sposób konstruowania struktury słownika Schema.org to różne typy (receptura, produkt, artykuł, osoba, organizacja itd.), Które reprezentują podmioty, rodzaje danych i / lub typy treści.

Każdy typ ma własny zestaw “właściwości”, które można wykorzystać do identyfikacji atrybutów tego elementu. Na przykład “Recipe” zawiera takie właściwości, jak “image”, “cookTime”, “nutritionInformation”, itd. Przypisując przepis do swojej witryny z tymi właściwościami Google może przedstawić te szczegóły wizualnie w SERP, lubię to:

Źródło obrazu

Aby zaznaczyć swoją treść za pomocą słownictwa Schema.org, musisz zdefiniować specyficzne właściwości wskazanego Typu.

Na przykład:

Jeśli zaznaczasz stronę receptury, musisz dodać tytuł i co najmniej dwa inne atrybuty. Mogą to być właściwości takie jak:

 • aggregateRating: uśredniona gwiazda według przepisu Twoich użytkowników
 • autor: osoba, która stworzyła przepis
 • prepTime: czas potrzebny na przygotowanie naczynia do gotowania
 • cookTime: Długość czasu potrzebnego do przygotowania naczynia
 • datePublished: Data publikacji artykułu
 • obraz: obraz naczynia
 • Informacje o odżywianiu: Liczba kalorii w naczyniu
 • recenzja: Przegląd talerza
 • …i więcej.

Każdy typ ma różne “wymagane” właściwości, aby mogły działać poprawnie, a także dodatkowe właściwości, które możesz w razie potrzeby uwzględnić. (Pełną listę właściwości Recipe można wyświetlić na stronie Schema.org/Recipe lub zapoznać się z przeglądem rekordu Recipe).

Gdy wiesz, jakie typy, właściwości i dane muszą być zawarte w znaczniku, możesz wygenerować kod.

Kod: Microdata vs JSON-LD

Istnieją dwa popularne podejścia do dodawania znaczników Schema.org do stron: Microdata (adnotacje wewnątrz wiersza dodane bezpośrednio do odpowiedniego kodu HTML) i JSON-LD (z użyciem tagu skryptu JavaScript do wstawienia znacznika do nagłówka strony) .

JSON-LD jest zalecanym przez Google podejściem, a ogólnie jest czystszym, prostszym wdrożeniem … ale warto zauważyć, że Bing nie oficjalnie jeszcze obsługuje JSON-LD. Jeśli masz witrynę WordPress, możesz użyć wtyczki (chociaż pamiętaj, że nie wszystkie wtyczki WordPress działają tak, jak sądzono), dlatego ważne jest, aby wybrać jedną z nich z dobrymi recenzjami i przetestować dokładnie po wdrożeniu).

Niezależnie od wybranej opcji, zawsze sprawdzaj implementację, aby upewnić się, że Google widzi ją prawidłowo.

Jak wygląda ten kod?

Spójrzmy na przykład nadając bardzo prosty artykuł z wiadomościami (Schema.org/NewsArticle).


Oto treść artykułu (z wyjątkiem kopii ciała), z moimi uwagami dotyczącymi każdego elementu:

[zamieszczony przez wydawcę 'Google'] 
[headline] Nagłówek artykułu 
[autor byline] Autor: John Doe 
[data publikacji] 5 lutego 2015 r. 
[opis] Najpiękniejszy artykuł 
[image] 
[logo firmy]

Oto podstawowa wersja HTML tego artykułu:

<div> 
 <h2> Nagłówek artykułu </ h2> 
 <h3> Autor: John Doe </ h3> 
  <div> 
  <img src = "https://google.com/thumbnai1.jpg" /> 
  </ div> 
 <div > 
   <img src = "https://google.com/logo.jpg" /> 
   </ div>

Jeśli używasz Microdata, zagnieżdżasz zawartość wewnątrz odpowiednich znaczników meta dla każdego fragmentu danych. W tym artykule przykładowy kod Microdata może wyglądać tak: (w obrębie <body> strony):

<div itemscope itemtype = "http://schema.org/NewsArticle"> 
 <element metadanych itemprop = "mainEntityOfPage" itemType = "https://schema.org/WebPage" itemid = "https://google.com/article "/> 
 <h2 itemprop =" headline "> Nagłówek artykułu </ h2> 
 <h3 itemprop =" autor "itemscope itemtype =" https://schema.org/Person "> 
  <span itemprop =" name "> John Doe </ span> 
 </ h3> 
 <span itemprop = "description"> A najwspanialszą artykuł </ span> 
 <div itemprop = "image" itemscope itemtype = "https://schema.org/ImageObject"> 
  <img src = "https://google.com/thumbnail1.jpg" /> 
  <meta itemprop = "URL" content = "https://google.com/thumbnail1.jpg"> 
  <meta itemprop = "szerokość" content = "800"> 
  <meta itemprop = "wysokość" content = "800">
 </ div> 
 <div itemprop = "wydawcy" itemscope itemtype = "https://schema.org/Organization"> 
  <div itemprop = "logo" itemcrukuj itemtype = "https://schema.org/ImageObject"> 
   <img src = "https://google.com/logo.jpg" /> 
   <meta itemprop = "url" content = "https://google.com/logo.jpg"> 
   <meta itemprop = "szerokość" content = " 600 "> 
   <meta itemprop =" wysokość "content = "60"> 
  </ div> 
  <meta itemprop = "name" content = "Google"> 
 </ div> 
 <meta itemprop = "datePublished" content =" 2015-02 -05T08: 00: 00 + 08: 00 "/> 
 <meta itemprop = "dateModified" content = "2015-02-05T09: 20: 00 + 08: 00" /> 
</ div>

Wersja JSON-LD była zwykle dodawana do <head> strony, a nie zintegrowana z treścią <body> (chociaż dodanie jej do <body> jest nadal ważne).

Kod JSON-LD dla tego samego artykułu wyglądałby tak:

<script type = "application / ld + json"> 
{ 
 "@context": "http://schema.org", 
 "@type": "NewsArticle", 
 "mainEntityOfPage": { 
  "@type": "WebPage" , 
  "@id": "https://google.com/article" 
 }, 
 "nagłówek": "Artykuł nagłówek", 
 "obraz": { 
  "@type": "imageobject", 
  "url": „https: / /google.com/thumbnail1.jpg ", 
  " height ": 800, 
  " width ": 800 
 }, 
 " datePublished ":" 2015-02-05T08: 00: 00 + 08: 00 ", 
 " dateModified ":" 2015- 02-05T09:20: 00 + 08: 00 ", 
 " autor ": { 
  " @type ":" osoba ", 
  " nazwa ":" John Doe " 
 }, 
  " wydawca ": {
  "@type": " 
  Google", 
  "logo": { 
   "@type": "ImageObject", 
   "url": "https://google.com/logo.jpg", 
   " szerokość ": 600, 
   " wysokość ": 60 
  } 
 }, 
 " opis ":" Najpiękniejszy artykuł " 
} 
</ script>

Jest to ogólny styl kodu Microdata i JSON-LD (w przypadku Schema.org/Article ). Witryna Schema.org zawiera pełną listę wszystkich obsługiwanych typów i jej właściwości, a Google utworzyła “przewodniki po funkcjach  z przykładowym kodem najpopularniejszych przypadków użycia w strukturze danych, które można wykorzystać jako odniesienie do własnego kodu.

Jak zidentyfikować dostępne dane strukturalne (i kwestie)

Jeśli dane strukturalne zostały wcześniej dodane do Twojej witryny (lub nie masz pewności, czy ma), pierwszym miejscem do sprawdzenia jest Raport o danych strukturalnych w Konsoli wyszukiwarki Google .

W tym raporcie powiedzą nie tylko, ile stron zostało zidentyfikowanych jako zawierające dane strukturalne (i ile z nich ma błędy), ale może także być w stanie zidentyfikować gdzie i / lub dlaczego wystąpił błąd. Możesz także użyć narzędzia do testowania danych strukturalnych w celu wykrycia błędów oznaczonych flagami: podczas edytowania kodu w interfejsie narzędzi zostanie on zgłosić błędy lub ostrzeżenia.

Jeśli nie masz jeszcze strukturalnych danych lub chcesz przeprowadzić remonty konfiguracji od razu, najlepszym sposobem na zidentyfikowanie możliwości jest szybkie sprawdzanie witryny w oparciu o rodzaj Twojej firmy.

Notatka o zachowaniu jej prostoty

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o znaczniki Schema.org, i może być kuszące, aby szaleć, oznaczając wszystko, co możliwe. Najlepszą praktyką jest jednak skupienie się na ogólnym użyciu jednego typu najwyższego poziomu na danej stronie. Innymi słowy, możesz umieścić dane na swojej stronie produktu, ale podstawowym typem, który chcesz użyć, jest Schema.org/Product. Celem jest przekazanie wyszukiwarce informacji na temat tej strony.

Dane strukturalne muszą być reprezentatywne dla głównej zawartości strony, a nie oznaczona treść nie powinna być ukryta przed użytkownikiem. Google będzie karać witryn, które uważają za wykorzystujące znaczniki danych strukturalnych w sposób oszustwo .

Oto niektóre inne ogólne wytyczne firmy Google, w tym:

 • Dodaj znacznik do strony, którą opisuje (w celu dodania znaczników produktu do poszczególnych stron produktu, a nie strony głównej)
 • W przypadku duplikatów stron o wersji kanonicznej dodaj te same znaczniki do wszystkich wersji strony (nie tylko kanonicznych)
 • Nie blokuj zaznaczonych stron z wyszukiwarek
 • Bądź możliwie jak najbardziej konkretny przy wyborze typu, który ma zostać dodany do strony
 • Wiele elementów na tej samej stronie musi być oznakowanych indywidualnie (w celu uzyskania listy produktów, każdy produkt powinien mieć własny dodany znacznik produktu)
 • Z reguły dodajesz tylko znaczniki zawartości, która jest wyświetlana na stronie, którą ją dodajesz

Więc skąd wiesz, które typy Schema.org są odpowiednie dla Twojej witryny? To zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej i witryny.

Schema.org dla stron internetowych w ogóle

Istnieją pewne rodzaje znaczników Schema.org, które prawie każdy biznes może korzystać, a także bardziej konkretne przypadki użycia niektórych typów działalności.

Ogólne możliwości bycia świadomym to:

 • Pole wyszukiwania linków do podstron : jeśli masz w witrynie funkcje wyszukiwania w witrynie, możesz dodać znacznik, który umożliwia wyświetlenie pola wyszukiwania w linku do podstron:

Źródło obrazu

Źródło obrazu

 • VideoObject : jeśli masz w swojej witrynie treść wideo, to znaczniki mogą umożliwiać fragmenty wideo w plikach SERP, informacje o uploaderze, czas trwania, miniaturkę i inne:

Uwaga dotycząca recenzji Star w SERP

Często pojawiają się rekomendacje dotyczące “zaznaczania opinii”, aby uzyskać wyniki w wynikach SERP. “Recenzje” mają swój własny typ, Schema.org/Review, z właściwościami, które trzeba uwzględnić; ale mogą być również osadzone w innych typach przy użyciu tej właściwości typu “review”.

W powyższym przykładzie możesz zobaczyć przykładowy obraz receptury, w którym niektóre przepisy kulinarne w SERP zawierają gwiazdę. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zawierają one łączną ocenę użytkowników dla tej receptury w właściwości “review” w typie Schema.org/Recipe.

Zobaczysz podobną implementację dla innych właściwości, które mają swój własny typ, na przykład Schema.org/Duration, Schema.org/Date i Schema.org/Person. Może to poczuć się naprawdę skomplikowane, ale to właśnie chodzi o organizowanie Twoich informacji w kategoriach> podkategoria> dyskretny obiekt.

Jeśli to trochę mylące, może pomyśleć o tym w jaki sposób definiujemy rzecz fizyczną, jak składnik przepisu. Bulion z kurczaka jest potrawami, które można zrobić, a każdy artykuł spożywczy, który wchodzi w obróbkę bulionu z kurczaka, zostanie sklasyfikowany jako składnik. Ale można też mieć przepis, który domagał się bulionu kurczaka jako składnika. Więc w zależności od tego, czy piszesz przepis na bulion z kurczaka, czy przepis, który zawiera bulion z kurczaka, klasyfikujesz to inaczej.

W ten sam sposób atrybuty takie jak “Przegląd”, “Data” i “Czas” mogą być własnymi rzeczami (Typ) lub własnością innego typu. To tylko coś, o czym należy pamiętać, gdy zaczniesz wdrażać tego typu znaczniki. Jeśli chodzi o “znacznik do recenzji”, chyba że sama strona jest przede wszystkim przeglądem czegoś, zazwyczaj chcesz zaimplementować znacznik recenzji jako właściwość podstawowego typu strony.


Poza ogólnie stosowanymi znacznikami, istnieją określone typy Schema.org, które są szczególnie przydatne dla określonych rodzajów firm:

 • E-commerce
  • w tym dostawców kursów online
 • Przepisy Cele
 • Wydawcy
 • Wydarzenia / Witryny sprzedaży biletów
  • w tym instytucji edukacyjnych, które oferują kursy
 • Lokalny biznes
 • Specyficzne branże (małe przedsiębiorstwa i większe organizacje)
 • Twórcy

Schema.org dla e-commerce

Jeśli masz witrynę e-commerce, warto sprawdzić:

Ciekawe rzeczy …

 • Markup produktów jest przeznaczony dla poszczególnych produktów, a nie do list produktów. Jeśli masz stronę kategorii i chcesz ją oznaczyć, musisz podać każdemu indywidualnemu produktowi na swojej stronie własne dane.
 • Znaczenie recenzji jest przeznaczone do sprawdzania określonych pozycji, towarów, usług i organizacji. Możesz oceniać swoją witrynę przeglądami swojej firmy, ale powinieneś to zrobić na stronie głównej jako część swojego organizacyjnego znacznika.
 • Jeśli zaznaczysz recenzje, muszą być generowane przez witrynę, a nie przez źródło innych firm.
 • Nie należy używać znaczników kursów dla materiałów zawierających treści, ani ogólnych wykładów, które nie zawierają programu nauczania, konkretnych wyników ani zestawu list studentów.

Schema.org dla miejsc przepisowych

W przypadku witryn, które publikują wiele treści przepisu, znacznik Recipe to świetny sposób na dodanie dodatkowego kontekstu do stron z recepturą i uzyskać wiele efektów wizualnych w plikach SERP.

Ciekawe rzeczy …

Jeśli wdrażasz kartę z nowej receptury , warto zapoznać się z dodatkowymi wskazówkami:

Schema.org dla wydawców

Jeśli masz witrynę wydawcy, warto sprawdzić następujące elementy:

 • Artykuł i jego podtypy,
  • NewsArticle: oznacza to, że jest to artykuł z wiadomościami
  • BlogPosting: podobne do artykułu i artykułu NewsArticle, ale określa, że ​​treść jest postem blogu
 • Kontrola faktów: jeśli Twoja witryna przeglądu lub omówienia “roszczeń osób trzecich “, jak to przedstawia dyplomatycznie Google, możesz dodać “kontrolę faktów” do swojego fragmentu za pomocą Schema.org/ClaimReview .

Źródło obrazu

 • CriticReview : jeśli Twoja witryna zawiera krytyczne recenzje miejscowych firm (np. Recenzje krytyków restauracji), książek i / lub filmów, możesz je zaznaczyć w programie Schema.org/CriticReview .
  • Pamiętaj, że jest to testowana funkcja i jest to pole z wiedzą, a nie ulepszone fragmenty wyników Twojego własnego wyników wyszukiwania.

Źródło obrazu

Ciekawe rzeczy …

Schema.org dla imprez / miejsc sprzedaży biletów

Jeśli firma gospoduje lub wymienia zdarzenia i / lub sprzedaje bilety, możesz użyć:

 • Zdarzenia: możesz wyróżnić strony z wydarzeniami na stronie Schema.org/Event i uzyskać szczegółowe informacje o wydarzeniach wymienione w SERP, zarówno w regularnych wynikach wyszukiwania, jak i natychmiastowych odpowiedziach na początku SERP:

 • Kursy: jeśli Twoje wydarzenie jest kursem (np. Prowadzonym przez instruktora z listą studencką), możesz również użyć Schema.org/Commerce markup.

Ciekawe rzeczy …

 • Nie używaj znaczników Wydarzenia, aby zaznaczyć zdarzenia niezwiązane z czasem, takie jak pakiety podróży lub godziny pracy.
 • Podobnie jak w przypadku produktów i receptur, nie zaznaczaj wielu zdarzeń wymienionych na stronie z pojedynczym użyciem znaczników zdarzeń .
  • W przypadku jednego wydarzenia trwającego kilka dni należy zaznaczyć to jako indywidualne wydarzenie i upewnić się, że podano datę rozpoczęcia i zakończenia;
  • W przypadku serii zdarzeń z wieloma połączonymi zdarzeniami uruchamianymi w czasie uporządkuj poszczególne zdarzenia osobno.
 • Nie należy używać znaczników kursów dla treści jak i ogólnych wydarzeń / wykładów, które nie zawierają programu nauczania, konkretnych wyników i listy studentów.

Schema.org dla miejsc pracy

Jeśli Twoja witryna oferuje listę ofert pracy, możesz skorzystać z znaczników Schema.org/JobPosting, aby pojawić się w nowej funkcji Google Jobs listing:

Pamiętaj, że to jest funkcja agregowania Google, a nie ulepszanie własnego wyniku (np. Google Flights).

Ciekawe rzeczy …

 • Oznaczaj każde stanowisko pracy osobno i nie zaznaczaj strony z listą ofert pracy.
 • Dołącz swoje stanowiska pracy do mapy witryny i zaktualizuj mapę witryny co najmniej raz dziennie.
 • Jeśli masz przeglądy danych o pracodawcy reklamującym pracę, możesz dołączyć znacznik recenzji.

Schema.org dla lokalnych firm

Jeśli masz lokalną firmę lub sklep z lokalizacją z cegły i (lub lokalizacjami), możesz użyć znaczników danych strukturalnych na swojej stronie głównej i stronie kontaktowej, aby pomóc w oznaczeniu lokalizacji Twoich danych o Mapach, a także pamiętać o “lokalnej” status:

 • LocalBusiness: umożliwia określenie takich rzeczy, jak godziny otwarcia i akceptacja płatności
 • PostalAddress : jest to dobry dodatek do zgodności wszystkich cytatów NAP
 • ZamówienieAkcja i rezerwacjaZa pomocą : jeśli użytkownicy mogą składać zamówienia lub rezerwować rezerwacje w swojej witrynie, możesz również dodać znaczniki działań.

Powinieneś także skonfigurować się w GoogleMyBusiness .

☆ dodatkowe zasoby dla markerów lokalnych

Oto artykuł z firmy Whitespark dotyczący korzystania z znaczników Schema.org i JSON-LD dla lokalnych firm, a drugi z Phil Rozek o wyborze właściwego typu Schema.org. Aby uzyskać dalsze porady dotyczące lokalnej optymalizacji, zajrzyj na lokalne centrum nauki SEO i ten ostatni post na temat typowych pułapek .

Schema.org dla konkretnych branż

Istnieją pewne branże i / lub typy organizacji, które otrzymują określone typy Schema.org, ponieważ mają bardzo indywidualny zestaw danych, które muszą zostać określone. Te typy można wdrożyć na stronie głównej swojej witryny, wraz z informacjami o marce.

Obejmują one Typy Lokalnych Firm:

Kilka większych organizacji, takich jak:

Ciekawe rzeczy …

 • Gdy dodasz znacznik, który opisuje Twoją firmę jako całość, może się wydawać, że należy dodać to znaczniki do każdej strony w witrynie. Najlepszą praktyką jest dodanie tego znacznika tylko do strony głównej.

Schema.org dla twórców

Jeśli tworzysz produkt lub typ zawartości, który może być uznany za “twórczą pracę” (np. Zawartość do odczytu, wyświetlenia, słuchania lub inne zużycie ), możesz użyć znaczników CreativeWorks .

Bardziej konkretne typy w programie CreativeWork obejmują:

Nowe funkcje Schema.org (ograniczona dostępność)

Firma Google zawsze rozwija nowe funkcje SERP w celu przetestowania, a niektóre z nich mogą wziąć udział w testach. Dla niektórych jest to dodatek do istniejącego typu; dla innych jest oferowana jedynie w ramach ograniczonej grupy testowej. W czasie pisania tego dokumentu są to niektóre z nowych funkcji:

Dane strukturalne poza SEO

Jak wspomniano w części 1 niniejszego przewodnika, dane strukturalne mogą być przydatne także dla innych kanałów marketingowych, w tym:

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji 1, zatytułowanej “Wspólne wykorzystanie danych strukturalnych”.

Jak wygenerować i przetestować implementację danych strukturalnych

Po ustaleniu, które Typy Schema.org są odpowiednie dla Ciebie, dodaj znacznik do swojej witryny. Jeśli potrzebujesz pomocy w tworzeniu kodu, przydatne narzędzie Google do oznaczania danychmoże być przydatne. Możesz też spróbować tego narzędzia z Joe Hall . Należy pamiętać, że narzędzia te są ograniczone do garstki Tygodnie Schema.org.

Po wygenerowaniu znaczników należy go przetestować na dwóch etapach wdrożenia, korzystając z narzędzia do testowania danych strukturalnych Google – najpierw przed dodaniem go do serwisu, a następnie po jego zakończeniu. W tym teście przed wdrożeniem możesz zobaczyć wszystkie błędy lub problemy z kodeksem i poprawić je przed dodaniem go do serwisu. Później będziesz chciał ponownie przetestować, aby upewnić się, że nic się nie stało w implementacji.

W uzupełnieniu do narzędzi Google wymienionych powyżej, należy również sprawdzić swoją realizację z Bing „s narzędzie Markup Validator i (jeśli dotyczy) Yandex danych strukturalnych narzędzie walidatora . Narzędzie Bing może być użyte tylko z adresem URL, ale narzędzie Yandex sprawdzi poprawność adresu URL lub fragmentu kodu, takiego jak narzędzie Google SDT.

Możesz też sprawdzić Aaron’a Bradley’a, który zawiera więcej informacji na temat wizualizacji, sprawdzania poprawności i narzędzi testowania danych strukturalnych .

Po istnieniu danych strukturalnych w witrynie warto regularnie sprawdzać raport z danymi strukturalnymi w Google Search Console , aby zapewnić, że wdrożenie nadal działa prawidłowo.

Typowe błędy w implementacji danych strukturalnych Schema.org

Podczas wdrażania Schema.org w swojej witrynie jest kilka rzeczy, z którymi chcesz się zachować ostrożnie. Oznaczanie zawartości z nieistotnymi lub nieprawidłowymi typami Schema.org wygląda na spam i może skutkować “karą spamu z uprzywilejowaną strukturą ” Google. Oto kilka najczęstszych błędów, które ludzie popełniają przy wprowadzaniu znaczników Schema.org:

Niewłaściwe wiele podmiotów

Oznaczanie kategorii lub list elementów (Produkty, Przepisy itp.) Lub cokolwiek, co nie jest określoną pozycją z znacznikiem dla pojedynczej jednostki

 • Przepis receptury i produktu są przeznaczone dla indywidualnych receptur i produktów, a nie dla stron z listą zawierającą wiele przepisów kulinarnych lub produktów na jednej stronie. Jeśli na jednej stronie jest wiele podmiotów, zaznacz poszczególne elementy w odpowiednich znacznikach.

Nieprawidłowe wpisywanie receptur

Używanie Recipe markup na coś, co nie jest jedzeniem

 • Rekordy receptur należy używać wyłącznie w odniesieniu do przygotowywania żywności. Inne typy treści, takie jak “zabiegi na skórę przez skórę” lub “pomysły na noc w nocy”, nie są prawidłowymi nazwami naczynia.

Za złe oceny opinii i oceny

Korzystanie z znaczników Recenzja pozwala wyświetlać treść “nazwy”, która nie jest nazwą recenzenta lub zagregowaną oceną

 • Jeśli Twój znacznik zawiera pojedynczą opinię, nazwisko recenzenta musi być rzeczywistą organizacją lub osobą. Inne typy treści, takie jak “50% składników”, są uważane za nieprawidłowe dane, które mają zawierać nazwę “nazwa”.

Dodanie ogólnej oceny firmy z tagiem aggregateRating na wszystkich stronach w witrynie

 • Jeśli Twoja firma ma recenzje z wynikem aggregateRating, może to być zawarte w usłudze “review” w Twojej organizacji lub w LocalBusiness.

Korzystanie z ogólnej oceny usług jako wyniku oceny produktu

 • Właściwość “review” w witrynie Schema.org/Product to tylko do opinii o tym konkretnym produkcie. Nie łączaj wszystkich ocen produktów i firm ani nie włączaj ich do tej właściwości.

Oznaczanie opinii firm zewnętrznych o lokalnych firmach z tagiem Schema.org

 • Nie należy używać znaczników danych strukturalnych w recenzjach, które są generowane za pośrednictwem witryn firm zewnętrznych. Chociaż te opinie są dobre w witrynie, nie powinny być używane do generowania fragmentów rozszerzonych. Jedyna treść opinii UGC, którą należy zaznaczyć to opinie, które są wyświetlane w Twojej witrynie i generowane przez użytkowników.

Błędy ogólne

Korzystanie z znaczników organizacji na wielu stronach / stronach innych niż strona główna

 • Może to wydawać się intuicyjne, ale organizacja i znaczniki LocalBusiness powinny być używane tylko na stronach, które są rzeczywiście związane z Twoją firmą (np. Strona główna, strona i / lub strona kontaktowa).

Niewłaściwe zagnieżdżanie

 • Dlatego przed wdrożeniem ważne jest zweryfikowanie kodu. Szczególnie, jeśli używasz tagów Microdata, upewnij się, że zagnieżdżanie atrybutów i tagów zostało wykonane poprawnie.

Więc masz to – przewodnik dla początkujących do zrozumienia i wdrożenia danych strukturalnych dla SEO! Jest tyle, aby dowiedzieć się więcej na ten temat, że jeden artykuł lub przewodnik nie może obejmować wszystkiego, ale jeśli masz to na końcu tej serii, powinieneś mieć dość dobre zrozumienie, w jaki sposób dane strukturalne mogą pomóc SEO i inne działania marketingowe. Szczęśliwa implementacja!

Informacje o bridget.randolph –

Bridget Randolph jest konsultantem ds. Marketingu i marketingu. Niedawno podjął skok do świata niezależnego po 4 latach życia agencji w Distilled, a krótki wewnętrzny impuls z Hearst Digital Media. Szczególnie cieszy się poznawaniem technologii mobilnych, social media i optymalizacji konwersji. Bridget jest także zainteresowana tym, jak różne typy organizacji wdrażają strategię cyfrową, zwłaszcza markę sztuki i wydawnictwa.