POZYCJONOWANIE stron internetowych w Google, MEDIA społecznościowe, PROJEKTOWANIE zoptymalizowanych stron internetowych, TEKSTY
POZYCJONOWANIE stron internetowych w Google, MEDIA społecznościowe, PROJEKTOWANIE zoptymalizowanych stron internetowych, TEKSTY

WordPress 5.5

WordPress 5.5 już jest!

Z WordPressem 5.5 witryna zyskuje nowe możliwości w trzech głównych obszarach: szybkość, wyszukiwanie oraz bezpieczeństwo.

Szybkość

Dzięki opóźnieniu ładowania obrazków, wpisy i strony wczytują się szybciej.

Obrazki mają ogromny wpływ na odbiór treści, ale czasami mocno zwalniają ładowanie witryny.

W WordPressie 5.5 obrazki czekają na załadowanie na chwilę przed tym, gdy do nich przewiniesz. Techniczny termin to „leniwe ładowanie” (lazy loading).

Na urządzeniach mobilnych, leniwe ładowanie pozwala uniknąć ładowania plików przeznaczonych dla innych urządzeń. To pozwala zaoszczędzić czytelnikom transferu niepotrzebnych danych oraz przedłuży czas pracy na baterii.

Od teraz WordPress 5.5 domyślnie zawiera mapę witryny XML, która pomoże wyszukiwarkom odkryć najważniejsze strony zaraz po ich opublikowaniu.

Tak, aby szybciej dotrzeć do większej ilość osób, dając ci więcej czasu na ich zaangażowanie oraz sprawienie, że staną się subskrybentami, klientami lub partnerami w sukcesie.